.

Biography - Alex Pettyfer

22. july 2011 at 12:04 | Pettyferdaily│Posed by: Rebecca
» BIOGRAPHY
Alex Pettyfer, celým jménem Alexandr Richard Pettyfer, se narodil 10.dubna 1990 ve Stevenage, Hertfordshire herci Richardu Pettyferovi a bývalé modelce Lee Robinson (známé pod jménem "Lee Ireland" ). Rodiče se později rozvedli. Školu dokončil po 11ti letech v červenci 2006. Má nevlastního bratra Jamese Irelanda, který se narodil v roce 1993, je mladý talentovaný tenista, jehož otcem je Michael Ireland, vývojový projektant. Matku mají společnou. Role Alexe Ridera ve filmu Stormbreaker nebyla jeho první rolí. Film byl celosvětově uveden v roce 2006. Jeho filmové role má na starosti PDF. Modelingovou práci zařizuje Select model managment. Už od sedmi let dělal modela pro GapKids, Marks and Spencer. V dětství měl problémy s ledvinami. Navštěvoval Millfield School - jednu z největších a nejprestižnějších soukromých škol v Anglii. Na gymnázium chodil do prestižní internátní školy Shiplake College v Henley-on-Thames. O prázninách bydlel s rodinou v centru Windsoru v Brkshire, kde žije jeho matka a nevlastní otec Michael Ireland posledních šest let.

» KARIÉRA
Pettyfer se stal modelem, když mu bylo sedm let. Pózoval pro společnosti jako je GAP a po setkání s Ralphem Laurenem pro obchodní dům s hračkami v New York City. Také natočil několik reklam na jogurty. Svou první reklamu natočil, když mu bylo šest. Navštěvoval Twickenhamovu přípravku v Hamptonu a později Mall, malou soukromou školu v Twinskenhamu, kde jako student účinkoval v různých hrách. Jednou z nich byla i role Willyho Wonky ve hře Karlík a továrna na čokoládu. V roce 2005 po ukončení své kariéry modela udělal svůj profesionální debut v britské televizi. Ztvárnil hlavní roli Toma Browna v projektu Tom Brown's Schooldays. Za tuto roli obdržel kladné recenze. V červnu 2005 byl vybrán pro roli ve filmu Stormbreaker (natočeno podle knihy od Anthony Horowitze), kde měl ztvárnit Alexe Ridera, šestnáctiletého špióna, v tédobě mu bylo 15lelt. Tato jeho zatím největší role, která ho vynesla na výsluní. Na konkurz se přihlásilo 500 lidí. Pettyfer se rozhodl pro tento film, i přes to, že měl hrát hlavní roli ve filmu Eragon. Hlavním důvodem, proč zavhrl roli Eragona, byl fakt, že Stormbreaker se natáčel ve Velké Británii, zatímco Eragon v České Republice. A navíc Pettyfer má strach z létání. Stormbreaker měl premiéru 21.července 2006 ve Velké Británii, 6. října 2006 ve Spojených státech a 10. října 2006 v České republice. Autor jedné recenze uvádí, že hraje s "vroucí intenzitou", i když jiný poznamenal, že "není dostatečně uvolněný, jak by měl herec být". Podle médií z něj film měl udělat "idola náctiletých". Pokud se budou natáčet další díly, Pettyfer roli nevezme, protože je už příliš starý. Proslavil se také rolí Freddiho ve filmu Wild Child (Puberťačka), kde si zahrál po boku Emmy Robert, neteř Julie Roberts. Následoval méně úspěšný film Tormented. Film Beastly (Netvor), kde si zahrál po boku Vanessy Hudgens, je moderní adaptací filmu Kráska a zvíře. Alex hrál netvora ("zvíře"). Až teď v roce 2011 se Alex blýskl v roli Johna Smithe ve filmu I Am Number Four (Jsem číslo čtyři), na filmu se podílel i slavný hollywoodský režisér Michael Bay (Transformers). Aktuálně se objevila informace že Pettyfer bude hrát striptéra ve filmu Magic Mike.

» OSOBNÍ ŽIVOT
Sám sebe popisuje jako "diletantského atleta". Bydlí ve Windsdoru, Berkshire, a chodí na Shiplake Collage blízko Henley on Thames v Oxfordshire a na Lambrook Haileybury v Bracknellu. Millfieldu školu v Somersetu opustil, aby mohl chodit na dramatickou školu. Když zrovna nepracuje, rád lyžuje, baletí, tancuje nebo hraje hokej. Po natáčení se s nikým ze školy o filmu nebavil, protože Ewan McGregor, jeho kolega z práce, mu poradil, aby nemíchal svůj osobní život s profesním. Pettyfer je rozhodnut, že opustí školu a bude se naplno věnovat své herecké kariéře, stejně tak studiu na dramatické škole. Jak říká: "Jak jednou vyjdete ven, pracujete ve skutečném světě a pak se vrátíte do školy, připadá vám to jako hřiště a už chcete zůstat navždy venku." Měl románek se svou hereckou koleginí Wild Child (Puberťačka), Emmou Roberts. Na podzim roku 2010 si začal s Diannou Agron, seznámili se při natáčení filmu I Am Number Four (Jsem číslo čtyři). Vztah se ale na začátku roku 2011 rozpadl, protože Pettyfer zřejmě podezříval jednoho herce že mu s ním Dianna zahejbá, a tak si s ním šel vyrovnat účty. Jenže to nebyla pravda a Dianna si zbalila věci z jejich domu a odešla od Alexe. Údajně, podle některých médií, byli zasnoubeni. Nyní je Alex singl.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Benu:) Benu:) | 22. july 2011 at 13:02 | React

prosím dáš mi hlásek http://miskasblogis.blog.cz/1107/2-kolo-vgs-vytvory
za 10
promin estli jsem přehlídla reklamky
jinak máš moc hezu dess

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

© 2011│Rebecca│Pettyferdaily.blog.cz